Dá se vděčnost sdílet?

20. 11. 2022

Dá. Tady bychom zdánlivě mohli skončit a asi by to byl nejkratší článek v dějinách blogování. Jenže význam sdílení vděčnosti je pro mě v tento čas, kdy se blíží advent a Vánoce, mnohem hlubší.

Pokud mě sledujete delší čas, víte, že v rámci lásky k sobě a své dceři jsem se rozhodla, že budu lepší mámou, když se s jejím otcem rozejdu. Nebylo to snadné rozhodnutí. A už vůbec to nebylo snadné potom.

Ale i přes to všechno jsem na tom ve svých nejtěžších chvílích byla mnohem lépe, než spousta jiných samoživitelek. Měla jsem totiž svou rodinu, která mě podržela a kryla mi záda.

Když nebylo na plínky, na jídlo, na nájem… zkrátka na cokoliv, co jsme s Valentýnou zrovna potřebovaly.

Jsem nevyslovitelně vděčná za to, že jsem se díky nim nikdy nemusela rozhodovat mezi tím, jestli zaplatím nájem, anebo jídlo. Prostě tady pro mě byli. Tak nějak samozřejmě. A přesto si zpětně uvědomuju, jak veliký zázrak je, že je mám. A jo, někdy mi lezou příšerně na nervy, ale nevyměnila bych je za nic na světě, protože díky nim jsem dneska v pohodě a zvládám se o nás postarat.

Foto: Helena H-ellen Konečná

Jak můžeme vděčnost sdílet?

Když jsem letos přemýšlela, jak letos podpořit adventní náladu, napadlo mě spojit sebeláskový adventní kalendář z roku 2020 a laskavý advent 2021 v jedno:

Sebeláskovým afirmačním adventním kalendářem za symbolickou cenu 33Kč. Výtěžek z jeho prodeje jde na podporu rodičů samoživitelů. Ještě jsem se nerozhodla, jestli věnuju získané peníze na několik konkrétních příběhů, nebo nadaci Klub svobodných matek, kterou dlouhodobě sleduju a menšími či většími částkami podporuju. To se rozhodnu až podle výsledné částky.

Pokud máte kde bydlet a co jíst, máte milující rodinu, nebo přátele (nebo obojí), máte ohromné štěstí. Já to všechno mám a jsem hluboce vděčná, že mám možnost to letos sdílet o trochu více. A když do toho půjdete se mnou, moje vděčnost se ještě prohloubí.

Vánoce jsou o pobytí s těmi nejbližšími a laskavosit k sobě, svým nejbližším, i úplným cizincům. U nás například u vánočního stolu máme vždy jeden talíř navíc pro nečekané hosty, tak co kdybychom letos společně dali možnost těmto nečekaným hostům, aby měli o kus lepší Vánoce? Zapojíte se tady.

Nina Młynarczyková

Autor: Nina Młynarczyková

sebelásková čarodějka – vracím lidi zpět na jejich vlastní cestu a učím je narovnat se ve své síle tím, že ukazuju sebelásku v souvislostech.

Článek jsem označila těmito štítky:
Sebeláskuality e-mailem

Sebeláskuality e-mailem

Samozřejmě vás také ráda uvidím na FB stránce, ve skupině a na jiných sociálních sítích - ale mejl je mejl. Těšte se na nepravidelnou dávku sebeláskových informací, afirmací a jiných -rmací... 

Fajn. A teď mrkněte do své e-mail schránky, odběr potvrďte a těšte se :)