Nesmíš si přát peníze!

3. 4. 2024

Možná už jste to slyšeli. Jedna z teorií říká, že si nesmíte přát peníze, ale jen ty věci, které byste za ně chtěli koupit. Například dům, nebo dovolenou, klidně i nová okna, nebo zaplacené složenky.

Jasně, to samozřejmě můžete. Osobně si ale myslím, že tahle teorie jede na zakořeněném přesvědčení, že peníze jsou špatné. Jenže ony nejsou ani dobré, ani špatné. Peníze jsou energie projevená ve hmotě a jejich přebytek, dostatek, nebo nedostatek, je výsledkem našeho myšlení. Takže pokud si v hloubi duše myslíte, že jsou špatné, odháníte je od sebe. Určitým způsobem to může fungovat, pokud vaše přání je dostatečně silné a přejete si ho z celého srdce. Jenže se taky může stát, že váš vnitřní a skrytý odpor k penězům vaše přání vyruší.

Když si přejete peníze, nebo stabilní výdělek, je to úplně v pohodě. Důležité ale je nelpět na tom, jak k vám peníze přijdou. Na začátku března se mi pokazil počítač. Nešlo na něm dělat už vůbec nic, protože se mi často uprostřed práce bez varování vypnul, a to i když byl připojený v elektřině. Začala jsem tedy k práci používat tablet, který sice nebyl ideální, ale šlo to. A mezitím jsem si přála 6000Kč na nový notebook (jsem zastáncem recyklace, takže jsem si vybrala repasovaný notebook, který odpovídal mým požadavkům). Neřešila jsem, jak ke mně přijdou, samozřejmě jsem neseděla na zadku a nemyslela, že spadnou z nebe. Připravovala jsem kampaň na nový minitrénink zdarma a představovala si, jak ji tvořím na novém notebooku.

Po 3 týdnech mi peníze přišly a víte co? Krom toho můj vyhlídnutý notebook zrovna měli v akci a necelých 5000Kč. Takže mi ještě tisícovka zůstala.

Mohlo se však stát spoustu jiných věcí. Minule, když jsem si přála peníze na nový notebook, dostala jsem ho od mého tehdejšího spolupracovníka. Protože měl jeden navíc. Prostě tak.

Čili sečteno a podtrženo: je úplně v pohodě si přát peníze, jen je dobré si všímat i v jaké formě k vám proudí, protože to není jen částka na účtu, nebo přijatá hotovost. Je to například i pozvání na kafe, nebo na oběd.

Chcete si do života přitahovat více peněz? Tak se přihlaste do minitréninku ZDARMA: Magnet na peníze.

Nina Młynarczyková

Autor: Nina Młynarczyková

sebelásková čarodějka – vracím lidi zpět na jejich vlastní cestu a učím je narovnat se ve své síle tím, že ukazuju sebelásku v souvislostech.

Kategorie: Obecné
Článek jsem označila těmito štítky:
Sebeláskuality e-mailem

Sebeláskuality e-mailem

Samozřejmě vás také ráda uvidím na FB stránce, ve skupině a na jiných sociálních sítích - ale mejl je mejl. Těšte se na nepravidelnou dávku sebeláskových informací, afirmací a jiných -rmací... 

Fajn. A teď mrkněte do své e-mail schránky, odběr potvrďte a těšte se :)