Přeju ti, abys našla štěstí v obyčejných věcech…

6. 7. 2021

Ve svých skupinách na Facebooku mám tématické dny, které vedou k zamyšlení a aspoň chvilkovému nalazení na vlnu sebelásky.

Pravidelně se tak např. v úžasném úterý ptám na různé věci, které jsou v životech členů skupiny úžasné. Takhle to bylo i ve svátek mistra Jana Husa. Ptala jsem se na TOP zážitek prodlouženého víkendu. Odpověď jedné paní mě přímo praštila do očí. Začínala totiž slovy: „Nic extra to nebylo…“

V první chvíli jsem byla zmatená. Tak byl to úžasný zážitek, nebo vlastně totální nuda, která nestojí za řeč? A jestli to druhé, tak proč to píše do top zážitků? Reagovala jsem tedy slovy, že není třeba zbytečně shazovat své zážitky, když každý vnímáme top věci ve svém životě jinak.

Dostalo se mi odpovědi, že laciné pozlátko ji nic neříká a že ji šťastnou dělají obyčejné věci. Jsem na tuhle naučenou skromnost háklivá. Obzvláště proto, že vnímám zázrak za každou tou „obyčejnou“ věcí. Zkušenosti mě ale naučily se nedohadovat, neb každý máme pravdu – tu svou. A je pro mě záhada, jak se tahle paní ocitla v mé skupině, když jsem se pak dozvěděla, že je velká holka a umí si najít své štěstí a že mi přeje, abych našla to své v obyčejných věcech.

Není mým cílem onu dámu shazovat. Jedná z úrovně svého vědomí  a je přesvědčená, že má pravdu. Jak už jsem psala výše – má pravdu. Tu svoji. S láskou ji tu pravdu nechám a budu dál hýčkat tu svou:

Náš život je jeden velký zázrak. Každé nové ráno, kdy se probudím, je pro mě zázrak. Stejně tak plody země, které dozrávají a taky slunce, které svítí, voda v potocích a řekách. Je škoda nazývat to obyčejnými věcmi. To, co říkáme kóduje naše podvědomí. Takže je na čase se zamyslet nad tím, jak k sobě i ostatním mluvíme.

Naše myšlenky a slova mají totiž ohromnou moc. Myslete na to příště, až budete o něčem říkat, že to „není nic extra“.

A jaké zázraky ve svém životě opomíjíte vy? Dneska si je zvědomte a poděkujte za ně. Zítra už na to nemusí být čas.

 

Líbil se vám článek? Mou práci můžete podpořit kliknutím na tlačítko.

Podpořit

Nina Młynarczyková

Autor: Nina Młynarczyková

sebelásková čarodějka – vracím lidi zpět na jejich vlastní cestu a učím je narovnat se ve své síle tím, že ukazuju sebelásku v souvislostech.

Kategorie: Sebeláska
Článek jsem označila těmito štítky:
Sebeláskuality e-mailem

Sebeláskuality e-mailem

Samozřejmě vás také ráda uvidím na FB stránce, ve skupině a na jiných sociálních sítích - ale mejl je mejl. Těšte se na nepravidelnou dávku sebeláskových informací, afirmací a jiných -rmací... 

Fajn. A teď mrkněte do své e-mail schránky, odběr potvrďte a těšte se :)