Co mě naučil americký sitcom…

19. 10. 2021

Cca půl roku zpět jsem zrušila Netflix, abych ho před nějakými 2 měsíci zase opět uvedla ve funkčnost. Jo, není to až tak důležité, to jen kdybyste se chtěli taky podívat na sitcom Zase máme plný dům (Fuller house). Je to pokračování populárního seriálu mého dětství Plný dům (Full House). To by bylo intro. A teď k tomu, co mě inspirovalo k napsání tohoto článku.

1. Řešení problémů

V češtině to tak skvěle nevyzní, ale to neznamená, že to nefunguje:

Sedneme si, rozebereme problém, vyřešíme ho a obejmeme se. Zní to jednoduše, že? Ale co si budeme povídat, vůbec není. Obvykle totiž reaguje jako první naše podvědomí, které má spoustu naučených reakcí. A jen málokde je to takto klidné.

Ale jako všechno, i tohle jde trénovat. Postupně. Klidně nejdřív zareagujte jak jste zvyklí. A jakmile se zklidníte, tak zkuste tuhle metodu. Funguje skvěle. Nakonec se dostanete k tomu, že pro vás bude naprosto přirozené takto problémy řešit. Zatím tam taky nejsem, ale trénuju poctivě.

2. Spolupráce a rodina

Celé dění původního i následného seriálu je založeno na spolupráci a vycházení si navzájem vstříc. A taky na tom, že láska je to, co nás spojuje a dělá z nás rodinu. Ne jen krev. Chvílemi mi až bylo líto, že něco takového nemám. Taky bych to chtěla. No a pak jsem se rozhodla ocenit to, co mám. Skvělé kamarády a taky otce své dcery, který není dokonalý, ale snaží se dělat to nejlepší, co umí. A to se počítá. I když mít plný dům dětí a kamarádek by taky nebylo na škodu. Taková malá komunita, která si navzájem pomáhá a jsou si oporou.

Ale k podstatě tohoto bodu: rodina není o krvi, je o lásce (pokrevní příbuzenství se nevylučuje) a podpoře. Zůstaňte v kontaktu s těmi, kteří jsou vám opravdu blízcí. Vytvářejte společně prostor, kde je radost žít. To teď naše společnost potřebuje nejvíc.

3. Umět si přiznat, co cítím

Jedna z hlavních hrdinek je furt totálně pozitivní a ani nenadává. Což je na jedné straně super, na druhé ji to drží poměrně daleko do jejich skutečných emocí. Ignoruje volání svého srdce, protože používá až moc rozumu. Díky tomu se málem muž jejího života ožení s jinou a ona se zasnoubí s někým jiným. Naštěstí je to americký sitcom, a tak nakonec skončí spolu. Ale v reálném životě to tak nefunguje. Takže se vykašlete na to, co si bude ten druhý myslet a prostě říkejte upřímně, co cítíte. Když to neuděláte, může se stát, že vám ta možnost navždy uteče.

Líbil se vám článek? Podpořit mou práci můžete kliknutím na tlačítko:

Podpořit

 

Nina Młynarczyková

Autor: Nina Młynarczyková

sebelásková čarodějka – vracím lidi zpět na jejich vlastní cestu a učím je narovnat se ve své síle tím, že ukazuju sebelásku v souvislostech.

Článek jsem označila těmito štítky:
Sebeláskuality e-mailem

Sebeláskuality e-mailem

Samozřejmě vás také ráda uvidím na FB stránce, ve skupině a na jiných sociálních sítích - ale mejl je mejl. Těšte se na nepravidelnou dávku sebeláskových informací, afirmací a jiných -rmací... 

Fajn. A teď mrkněte do své e-mail schránky, odběr potvrďte a těšte se :)