Kdybych neměla děti, byla bych odpočatá…

15. 9. 2021

Dneska s vámi chci sdílet jedno tabu, o kterém se nemluví. A sice stinné stránky mateřství a to, že nás občas napadají věci, které přece „správnou matku“ nemůžou vůbec napadnout! Inspirovala mě k tomu konzultace s mou novou klientkou, která je velmi úspěšná podnikatelka. V poslední době ale hodně unavená… No, začnu od začátku.

Vlastně jsme spolu řešily stagnující prodeje a čím si stojí v cestě, když jindy to jde a teď najednou ne. Prošly jsme strachy, cenu produktu a nakonec mě napadlo udělat vizualizaci, kde si měla představit, jak vše v pohodě plyne. Má čas na děti, na partnera, na podnikání i na sebe. Prostě totální pohoda. Po vizualizaci se mi svěřila, že má pocit, že je to hrozně daleká budoucnost, a tak jsem se zeptala, jaká je ta žena, které vše takhle pohodově plyne? Odpověď zněla jasně: odpočatá.

Načež následovala otázka, na kterou jsem sice znala odpověď, ale potřebovala jsem, aby si to řekla nahlas a sama: „A ty jsi teď odpočatá?“ „Nejsem. Řeším děti, stěhování a ještě jedu kampaň!“

„A co bys potřebovala, abys byla odpočatá?“ V tu chvíli se mi rozplakala. „První, co mě napadlo, bylo nemít děti!“ Vypadala vyděšeně. Láskyplně jsem se usmála a uklidnila ji, že je to OK. Že to vůbec nevypovídá nic o tom, jaká je matka, ani o tom, jestli miluje své děti, nebo ne. Jediné, co to ukazuje, je skutečnost, že nutně potřebuje vypnout a odpočívat. 

Chytila se totiž do vlastní pasti, kde chtěla dokázat sobě i partnerovi, že to všechno zvládne. Ale víte co? Nemusíte být na tisíc procent dokonalé a nemusíte zvládat všechno.

Můžete si dovolit to prostě nezvládat.

Můžete si dovolit se pod tíhou povinností hroutit, nebo taky ne.

Můžete si dovolit říct si o pomoc.

Můžete. Nemusíte. Můžete. Stačí si to dovolit.

Je v pořádku nebýt perfektní. Nikdo z nás není. Dovolte si odpočinout, a to pořádně. Protože nemůžete svému okolí dát nic, co sami nemáte. Platí to o všem: ať je to cukr, energie, motivace, radost, nebo láska. Nejdřív se postarejte o sebe, až pak o vše ostatní. Je to jednoduché. Ano, čtete správně: jednoduché. To ale není totéž, co snadné. Jednoduchá řešení bývají občas pekelně náročná. Jak je to možné? Protože se jim naše prográmky v hlavě vehementně brání.

Potřebujete nějaký takový prográmek pořešit? Rezervujte si poznávací konzultaci za symbolickou cenu.

Jo a ještě jedna důležitá vsuvka: druhý den po naší konzultaci vydělala má klientka 70 000Kč. Zázrak? Možná. Ale spíš bych to viděla na fakt, že si dovolila odpočívat a dovolila si věci nezvládnout.

Nina Młynarczyková

Autor: Nina Młynarczyková

sebelásková čarodějka – vracím lidi zpět na jejich vlastní cestu a učím je narovnat se ve své síle tím, že ukazuju sebelásku v souvislostech.

Článek jsem označila těmito štítky:
Sebeláskuality e-mailem

Sebeláskuality e-mailem

Samozřejmě vás také ráda uvidím na FB stránce, ve skupině a na jiných sociálních sítích - ale mejl je mejl. Těšte se na nepravidelnou dávku sebeláskových informací, afirmací a jiných -rmací... 

Fajn. A teď mrkněte do své e-mail schránky, odběr potvrďte a těšte se :)