Make-up jako znak nelásky k sobě?

4. 4. 2021

Nedávno jsem na Facebooku zahlédla v jedné skupině pro ženy, že make-up je maska a pak se ženy nemají divit, že k sobě přitahují špatné muže… No, napadlo mě to rozebrat víc do hloubky, protože nikdy nic není černobílé, ani líčení není.

Kdy je make-up maska?

Jsou ženy, které nevylezou bez make-upu ani s košem (ať už hypoteticky, nebo fakticky). Prostě by se na veřejnosti neukázaly neupravené a nenamalované, protože se na sebe bez make-upu neumí reálně podívat a samy sobě se bez make-upu nelíbí. Mají pocit, že je make-up dělá něčím lepším. Nejspíš i proto je tolik v módě retuš, filtry, přes které se můžete na Facebook, nebo Instagram vyfotit a zkrátka všechny tyhle vychytávky.

Kdy to maska není?

Když vás to baví. Já například miluju líčení. Baví mě to.  zároveň mám dny, kdy na to nemám náladu a vlezu před kameru klidně bez make-upu. Vylezu tak klidně i ven a do práce. Je mi to jedno, protože se sama sobě líbím i bez make-upu. Prostě to neřeším. Přijímám sama sebe tak, jak jsem.

Cesta k tomu není jednoduchá, ale rozhodně stojí za to. Jsou to každodenní malé krůčky k sebelásce a sebepřijetí. Na takových krůčcích pracujeme ve skupině Sebeláska v souvislostech s Ninou. Přidejte se ještě dnes 🙂

Nina Młynarczyková

Autor: Nina Młynarczyková

sebelásková čarodějka – vracím lidi zpět na jejich vlastní cestu a učím je narovnat se ve své síle tím, že ukazuju sebelásku v souvislostech.

Kategorie: Sebeláska
Článek jsem označila těmito štítky: make-up | péče o sebe | sebeláska
Sebeláskuality e-mailem

Sebeláskuality e-mailem

Samozřejmě vás také ráda uvidím na FB stránce, ve skupině a na jiných sociálních sítích - ale mejl je mejl. Těšte se na nepravidelnou dávku sebeláskových informací, afirmací a jiných -rmací... 

Fajn. A teď mrkněte do své e-mail schránky, odběr potvrďte a těšte se :)