Černočerná tma a jak z ní ven…

24. 7. 2021

Poslední měsíc byl jeden z nejnáročnějších, jaké jsem v posledních letech zažila. Chytila jsem se totiž do tzv. čertova kola. Jak se to stalo? Vlastně hodně nenápadně.

Návrat otce do Prahy

Otec mé dcery byl už delší dobu bez práce a v Lounech, kde bydlel, se mu nedařilo najít nic stálého, jen občasné melouchy. V poslední době se náš vztah transformoval a měli jsme k sobě hodně blízko – přátelsky. Povídali jsme si o všem možném a dokázali prokecat hodiny, trávit spolu čas u filmů, u her, puzzlí a spoustu dalšího. A tak mě napadlo, že by pro něj bylo lepší vrátit se do Prahy – měl by to blíž k Váje, mohl by s ní trávit víc času a já bych tím získala prostor pro sebe a konečně měla taky nějaký osobní život.

Abychom si rozuměli, svůj život miluju. Čas pro sebe je pro mě bytostně potřebný a velmi rychle poznám, když si ho nedopřeju delší dobu – to se pak ze mě stává běsnící saň a já vím, že je potřeba zařadit zpátečku a naordinovat si čas pro sebe. Ale to odbíhám… Takže zpět k příběhu.

Souhlasil a během krátkého času si našel práci v Praze. Stěhování na spadnutí a najednou bum! Našel si v Lounech novou slečnu. Všechno se otočilo vzhůru nohama. Sice tvrdil, jak je Valentýna jeho priorita, ale realita vypadala jinak.

Čertovo kolo

Celou situaci jsem dost těžko rozdýchávala. Ne snad proto, že bych mu to nepřála – právě naopak. Věřím, že jen šťastný a spokojený rodič ze sebe může dát dítěti to nejlepší. Jenže najednou jeho slovo nic neznamenalo. Najednou nebylo důležité, co slíbil Váje. Měla jsem pocit, že jsem se ocitla v noční můře před 6 lety. V době, kdy jsem odešla, protože už jsem nezvládala být hlavou rodiny a pořád vše organizovat, hlídat a mít aspoň dva záložní plány.

Do toho všeho Valentýna velmi těžce nese tenhle nový vztah. Poznala tu slečnu už po týdenní známosti jako „hodnou tetu, která je doveze do Prahy“. A tahle lež tomu nepomohla. Cítila jsem se bezmocná. Jak mám ochránit  svou dceru před dalším zklamáním? Vztah otec – dcera je naprosto zásadní pro další vztahy. Otec je první vzor muže. Co si z toho asi tak může vzít?

A už to jelo. Díky své praxi znám spousta šílených scénářů, jak se umí vztah otce podepsat na vztazích, včetně toho svého. Zamotala jsem se do toho, aniž bych si všimla, že to co vytvářím, je mnohem horší, než to, co se skutečně děje.

Zastav se a rozhodni se

Naštěstí mě „profackal“ jeden můj kamarád. Odzrcadlil mi, co dělám a zeptal se mě, kdy se rozhodnu s tím skončit. V podstatě jsem měla možnost se v tom dál utápět, anebo to pustit a jít dál. Nebylo to jednoduché a i po té, co jsem se rozhodla, že to pustím, přišlo ještě několik propadů, ale je to na dobré cestě. A když mě náhodou přepadne špatná nálada, nebo se o mě pokouší čertovo kolo, použiju osvědčené metody, jak se z toho dostat. A tak si je ordinuju každý jeden den, už preventivně, aby na mě čertovo kolo už nemohlo.

Chcete znát můj recept? Vůbec není tajný. Shrnula jsem ho do minitréninku Zbav se negativního vlivu z okolí.

Nina Młynarczyková

Autor: Nina Młynarczyková

sebelásková čarodějka – vracím lidi zpět na jejich vlastní cestu a učím je narovnat se ve své síle tím, že ukazuju sebelásku v souvislostech.

Článek jsem označila těmito štítky: řešení špatné nálady | čertovo kolo | sebeláska | vztahy
Sebeláskuality e-mailem

Sebeláskuality e-mailem

Samozřejmě vás také ráda uvidím na FB stránce, ve skupině a na jiných sociálních sítích - ale mejl je mejl. Těšte se na nepravidelnou dávku sebeláskových informací, afirmací a jiných -rmací... 

Fajn. A teď mrkněte do své e-mail schránky, odběr potvrďte a těšte se :)